[ Powrót ]

Nasza działalność

Zgodnie ze swoim przeznaczeniem, "Dom Spotkania" Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi przede wszystkim działalność charytatywną. Realizuje ją organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych oraz ferie i wakacje z Bogiem dla dzieci z najuboższych rodzin. Do Domu przyjeżdżają także grupy wycieczkowe, pielgrzymki, "zielone szkoły" i grupy rekolekcyjne. Swoje rekolekcje, medytacje, rozważania i dni skupienia przeżywali tu katecheci, kapłani oraz członkowie różnych wspólnot i stowarzyszeń, m.in. Neokatechumenatu, Ruchu Światło Życie, Odnowy w Duchu Świętym, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Stowarzyszenia Młodzieży "Unia Młodych", Wspólnot Medytacyjnych, Wspólnoty Wiara i Światło, Anonimowych Alkoholików, Anonimowych Narkomanów, Fundacji Fuga Mundi i Parafialnych Zespołów Caritas. Zasięg działań dąbrowickiego "Domu Spotkania" nie obejmuje wyłącznie granic Archidiecezji Lubelskiej. "DS" angażuje się również w rozwijanie międzynarodowej współpracy ekumenicznej z innymi wyznaniami chrześcijańskimi, w ramach której gościł dotąd dzieci i młodzież z większości krajów Europy Zachodniej, a także z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy.

 

Oprócz odpoczynku, dzięki zapleczu konferencyjnemu, Dom oferuje możliwość zorganizowania szkoleń, warsztatów, spotkań naukowych i konferencji. W "Domu Spotkania" odbyło się już kilkadziesiąt konferencji z różnych dziedzin nauki i życia społecznego, w których uczestniczyli m.in. lekarze, nauczyciele, ekonomiści, pedagodzy i wykładowcy uniwersyteccy.

 

Do naszego Domu serdecznie zapraszamy także gości indywidualnych, bowiem bliskość miast i miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych, jak Lublin, Kazimierz Dolny, Nałęczów czy Puławy sprawia, że "Dom Spotkania" może być doskonałą bazą wypadową dla turystów.

 

Strona ostatnio edytowana przez Mateusz Ziarko, 24/06/2009 - 18:30


Copyright (c) 2009 Dom Spotkania w Dąbrowicy oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Powered by auroraCMS

[ do góry ]
Projekt i wykonanie: ifuture interactive

Valid CSS 2.1 Valid XHTML 1.0 Transitional